Workshopy

Workshopy ve spolupráci s MUNI

Poslední dva pracovní dny v únoru jsme se zúčastnili dvou workshopů na Masarykově univerzitě. První den jsme PhD školitele motivovali k budování dobrých vztahů se studenty a přednesli několik pozitivních příkladů z ciziny. Druhý den jsme pak PhD studentům přednášeli o výhodách a úskalích provozování vědy v zahraničí. Nejpozději na podzim si to na MUNI zopakujeme.

#napostdokven

Cílem workshopu bylo představit praktické aspekty postdoktorandění v zahraničí. Pilotní workshop se uskutečnil v sobotu 21. 12. 2019 v CIIRC Praha. Program akce naleznete na této stránce.

#naPhDven

Cílem akce je poskytnout tipy studentům v posledních ročnících bakalářského a magisterského studia, jak sepsat úspěšnou přihlášku na PhD program v zahraničí. Workshop se zabývá i tím, jak získat zkušenosti a dovednosti, které uchazečům umožní vyniknout.

První workshop proběhl na VŠCHT v Praze ve čtvrtek 10. 10. 2019. Součástí akce byly prezentace vědců se zahraniční PhD zkušeností z různých zemí, praktický workshop s přípravou CV a motivačního dopisu a následný networking. Bližší informace o proběhlé akci, statistiky a zpětnou vazbu od účastníků najdete zde.

V případě zájmu o další workshop jako tutor či instituce nás prosím kontaktujte. Rádi uspořádáme workshop i u vás.